Poobedné aktivity

Jolly Phonics

Jolly Phonics je multi - zmyslový aktívny program navrhnutý špeciálne pre malé deti. Metóda Jolly Phonics je fonetická metóda opierajúca sa o zmyslové vnímanie. Deti sa učia všetky zvuky, ktoré angličtina má, t. j. 42 zvukov, ako aj to, ako sa tieto zvuky píšu. Cieľom prvého roku Jolly Phonics je naučiť deti čítať vety s jednoduchými a foneticky správnymi slovami.

Viac informácií o metóde Jolly Phonics,  www.jollyphonics.sk

Detská jóga

Jóga je v tomto veku hlavne hra. Je to zábavná cesta za zvieratkami (pozície v jóge). Na hodinách jógy sa deti učia ako byť silný ako hora a ohybný ako mačka.  Učia sa správny jogínsky sed, ako zdraviť slnko či ako správne dýchať.  Krátke meditácie im pomôžu spomaliť a stíšiť seba samého. Na jóge si trénujú koncentráciu a učia sa rešpekovať seba, svoju jedinečnosť ale aj ostatných. 

PlayWisely

Neodmysliteľnou súčasťou poobedného programu sú i nadstavbové lekcie PlayWisely zamerané hlavne na hrubú motoriku, vedené certifikovanou lektorkou PlayWisely Barborou. 

Viac informácií o metóde PlayWisely,

www.mudrehranie.sk

Španielčina

Ďalší jazyk, s ktorým prídu u nás deti do kontaktu je Španielčina. Pomocou pesničiek, básničiek či riekaniek sa deti zoznámia so základnou slovnou zásobou.

Španielčinu bude viesť 2 krát do týždňa naša lektorka Juliana z Kolumbie.

Výtvarka

Výtvarka je priestor pre deti určený na spoznávanie rôznych výtvarných materiálov, techník, no najmä na prežívanie radosti z tvorenia a skúmanie vlastnej kreativity. Raz do týždňa budeme spolu kresliť, maľovať, modelovať niečo z hliny alebo experimentovať s inými materiálmi. Popri tomto všetkom si občas nájdeme čas aj na objavovanie známych obrazov či umelcov a rozprávanie sa o našich výtvoroch.

Varenie

Pri varení si deti nielenže precvičia práce každodenného života ale sa aj v prirodzenom prostredí nepriamo učia anglický jazyk. V našej škôlke ponúkame pripravené bilingválne prostredie, kde sa angličtina dostáva do podvedomia tým najprirodzenejším spôsobom - každodennou aktívnou komunikáciou s anglicky hovoriacim lektorom.

„Dieťa je tým, kto ukazuje cestu!“ Maria Montessori​

 

© 2018 by Montessori hranie.

LogoPW_1.png

copyright 2019, Montessorihranie.sk