„Dieťa je tým, kto ukazuje cestu!“ Maria Montessori​
 

Poobedné aktivity

Čo je Jolly Phonics?
Jolly Phonics je multi - zmyslový aktívny program navrhnutý špeciálne pre malé deti. Metóda Jolly Phonics je fonetická metóda opierajúca sa o zmyslové vnímanie. Deti sa učia všetky zvuky, ktoré angličtina má, t. j. 42 zvukov, ako aj to, ako sa tieto zvuky píšu. Každý zvuk sprevádza aj posunok, ktorý napomáha učeniu. Následne potom spájajú zvuky do slov a začínajú čítať. Zároveň si precvičujú písanie počúvaním zvukov hovoreného slova a identifikujú písmená, ktoré zodpovedajú týmto zvukom. Cieľom prvého roku Jolly Phonics je naučiť deti čítať vety
s jednoduchými a foneticky správnymi slovami.

Detská jóga

Jóga je v tomto veku hlavne hra. Je to zábavná cesta za zvieratkami (pozície v jóge). Na hodinách jógy sa deti učia ako byť silný ako hora a ohybný ako mačka.  Učia sa správny jogínsky sed, ako zdraviť slnko či ako správne dýchať.  Krátke meditácie im pomôžu spomaliť a stíšiť seba samého. Na jóge si trénujú koncentráciu a učia sa rešpekovať seba, svoju jedinečnosť ale aj ostatných. 

Výtvarka

Výtvarka je priestor pre deti určený na spoznávanie rôznych výtvarných materiálov, techník, no najmä na prežívanie radosti z tvorenia a skúmanie vlastnej kreativity. Raz do týždňa budeme spolu kresliť, maľovať, modelovať niečo z hliny alebo experimentovať s inými materiálmi. Popri tomto všetkom si občas nájdeme čas aj na objavovanie známych obrazov či umelcov a rozprávanie sa o našich výtvoroch.

Varenie

Pri varení si deti nielenže precvičia práce každodenného života ale sa aj v prirodzenom prostredí nepriamo učia anglický jazyk. V našej škôlke ponúkame pripravené bilingválne prostredie, kde sa angličtina dostáva do podvedomia tým najprirodzenejším spôsobom - každodennou aktívnou komunikáciou s anglicky hovoriacim lektorom.

Práca v záhrade

Deti do záhrady neodmysliteľne patria. Deti radi kopírujú dospelých, a preto je pre nich záhrada veľmi lákavá. Deti sú taktiež veľmi učenlivé a zapájanie do údržby záhrady ich môže v rôznych schopnostiach len zdokonaliť. V našej škôlke ponúkame pripravené bilingválne prostredie, kde sa angličtina dostáva do podvedomia tým najprirodzenejším spôsobom - každodennou aktívnou komunikáciou s  americkou lektorkou.

© 2018 by Montessori hranie.

LogoPW_1.png

copyright 2019, Montessorihranie.sk