top of page

Prečo naša škôlka?

„Dieťa je tým, kto ukazuje cestu!“ Maria Montessori​
 

Naša Montessori škôlka je zaradená v Registri zariadení predprimárneho vzdelávania Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. 

20210306_152226_edited.jpg
Montessori pedagogika
 
Montessori prístup ponúka deťom podnetné prostredie, ktoré upevní a podporí ich samostanosť, sebedôveru, túžbu spoznávať svet a učiť sa s ľahkosťou a radosťou.  Usporiadanie pomôcok v triede podporuje dieťa v samostatnom rozhodovaní a vedie k poriadku. Vekovo zmiešaná skupina detí je dôležitá pre rozvoj sociálnych zručností.
Bilingválne prostredie
 
V našej škôlke ponúkame bilingválne slovensko - anglické prostredie, kde sa angličtina dostáva deťom do podvedomia tým najprirodzenejším spôsobom - každodennou aktívnou komunikáciou.  Naše lektorky taktiež pracujú s metódou Jolly Phonics, ktorá sa stala velmi obľúbenou metódou po celom svete a dosahuje pri výučbe angličtiny vynikajúce výsledky.
 
20210218_104412_edited.jpg
IMG_9706.HEIC
Záhrada, telocvičňa a les
 
Škôlka sa nachádza v tesnej blíkosti lesa, má vlastnú záhradu a deti majú k dispozícii aj telocvičňu pre športové aktivity a iné zábavné aktivity.
Kvalifikovaný tím
 
Vzdelávanie zabezpečuje skúsený a kvalifikovaný tím Montessori sprievodkýň vyškolený celosvetovo uznávanou asociáciou AMI (Asociation Montessori International),  založenou samotnou Máriou Montessori i spoločnosťou Montessori ČR. Naše sprievodkyne majú hlboké znalosti Montessori pedagogiky a rešpektujú individuálne potreby dieťaťa, ponúkajú zodpovedajúce aktivity a stimulujú zdravú zvedavosť po vedomostiach. 
WhatsApp Image 2021-05-27 at 15.22_edite
IMG-20211104-WA0024_edited.jpg
Terapeut a terapeutická miestnosť
 
V našej škôlke spolupracujeme s interným terapeutom z oblasti detskej psychológie. Učitelom, deťom aj rodičom je tak k dispozícii podpora skúseného odborníka.
Rešpektujúci prístup a komunikácia
 
K deťom pristupujeme s úprimnosťou a láskou. Naša komunikácia s deťmi je založená na rešpektujúcom a empatickom prístupe. Hranice nastavujeme citlivo, zrozumiteľne a trpezlivo. Pomáhame deťom rozvíjať sociálne zručnosti a emočnú inteligenciu. Doprajeme deťom slobodu, samostatnosť a s nimi prichádzajúcu zodpovednosť. 
IMG_0288.heic
IMG_0856.jpg
Zdravá strava a prostredie
 
Deťom ponúkame okrem kvalitnej a vyváženej stravy aj veľa času v prírode. V našom lese či na záhrade sú deti každý deň a aj tu sa učíme o svete okolo nás. Podporujeme ekologickú výchovu a pozitívny vzťah k životnému prostrediu. Deti vedieme k udržateľnej spotrebe a vedomej starostlivosti o prostredie aj o ostatné deti.
bottom of page